Top Ad unit 728 × 90

Najnowsze wpisy

akwaponika

Piwniczna akwaponika cz. 5

Wreszcie udało mi się zorganizować czas i kolegę do pomocy przy przenosinach zbiornika do piwnicy! Zbiornik oraz obie beczki stały do tej pory w garażu, czekając na przenosiny. 

System akwaponiczny w piwnicy

Dzisiaj udało się dociąć zbiornik tak aby zmieścił się we wszystkich drzwiach i wszedł do piwnicy. Wszystko umyte, czeka na przerobienie kosza do mauzera oraz podłączenie rur. System będzie składał się z uciętego do pojemności 700 litrów zbiornika IBC, 2 beczek 220 litrowych oraz hydroponicznego systemu typu NFT (cienkowarstwowe kultury przepływowe). 

Przygotowanie systemu

Zobaczcie kilka zdjęć, wiem że piwnica wygląda jak bunkier ze STALKERA ale naprawdę jest czyściutka i odmalowana ;) 


Wycinanie zbiornika dla rybPrzygotowania do budowy systemu akwaponicznego w piwnicy

Elementy systemu akwaponicznego


Piwniczna akwaponika cz. 5 Reviewed by Tomek on 22:00 Rating: 5

4 komentarze:

 1. Hej, bardzo fajny blog.
  Odnośnie tych zbiorników w piwnicy sugerowałbym pożyczyć/zakupić pistolet do pianki poliuretanowej i opryskać nią wszystkie zbiorniki. Dzięki takiemu zabiegowi zminimalizujesz utratę ciepła z wody. Różnica jest bardzo duża i koszty ogrzewania wody są dużo mniejsze.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuje bardzo :) Myślałem o podobnym zabiegu - system mam już w 60% zmontowany więc będę musiał teraz wrócić do tematu. Niedługo wrzucę fotorelację z montażu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy blog. Dzięki za dużo ciekawych informacji szkoda że nie ma aktualizacji postępów. Udało Ci się ukończyć system? Jak postępy? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety z powodu przeprowadzki projekt zawieszony - stoi zakurzony w piwnicy :( ale byc moze juz niedługo uda sie go przeniesc do wiekszego mieszkania i znow rozpoczac działania!

  OdpowiedzUsuń

All Rights Reserved by Ryby w kurniku - Akwaponika © 2014 - 2015
Powered By Blogger, Designed by Sweetheme

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.